Tým Evil Geniuses je velké jméno v progamingu, a v bojovkách obzvlášť. Vždyť za ně hrají lidé jako Justin Wong, PR Balrog, Momochi… Vlastně pardon. Hráli.

Jak se totiž ukázalo v novoročním prohlášení manažera týmu Petra “PPD” Dagera, všechno je nyní jinak. Odchod z týmu k novému roku už před časem oznámil PR Balrog, ale nakonec odešel i Justin Wong, Momochi a ChocoBlanka; což znamená, že z původní sestavy týmu zůstal jen K-Brad a Ricky Ortiz(ová). K těm pak nově přibude ChrisG, což je celkem logická akvizice — Chris je jeden z nejlepších (podle některých absolutně nejlepší) hráč UMvC3 a s nadcházejícím vydáním MvCI a posunem jak bojovkového žánru, tak i tohoto titulu k eSports je jeho přidání do týmu rozhodně logické.

Pokud jde o odchozí hráče — PR Balrog odešel z vlastního rozhodnutí a je teď hráčem na volné noze.

Stejně tak i JWong, tomu ale nedělá managera nikdo menší než MarkMan. Tady to bude ještě zajímavé — statisticky je Justin nejúspěšnějším hráčem SFV, vždycky byl skvělým hráčem Marvelu a vynikal i v Tekkenu. Ostatně jak naznačil i MarkMan, aktuálně probíhají jednání s různými firmami včetně Adidasu ohledně jejich partnerství s “jedním z nejlepších esports hráčů na světě”.

Jak je to s odchodem Momochiho a ChocoBlanky nebo co s nimi bude dál se zatím neví.

EG také zrušili StarCraft 2 tým a navíc se jim po zdravotní pauze vrací i Super Smash Bros. hráč PPMD.

A nyní oficiální zdroje:

Oficiální oznámení EG:

Dřívější oznámení PR Balroga o jeho odchodu:

JWong a Markman k tématu:

ChrisG oznamuje připojení se k týmu:

Momochi a ChocoBlanka:

A konečně K-Brad: