Fighting Games Czech se vytvořila kolem české a slovenské komunity hráčů kompetitivních bojovek. V současnosti jsou v centru hráčského zájmu zejména Tekken 7 a Guilty Gear Xrd Revelator, její členové ovšem hrají prakticky všechny kompetitivní hry ze žánru: Street Fighter, Mortal Kombat, Marvel vs. Capcom, Soul Calibur, Injustice, UNDER NIGHT IN-BIRTH Exe, BlazBlue a další.

My sami jsme skupina hráčů, která vzešla z této komunity a které spojuje zájem o to posunout hraní bojových her v Česku a na Slovensku na vyšší úroveň. Společně jsme založili spolek, který nás sdružuje a který oficiálně zaštiťuje naši činnost. Naším hlavním cílem je aktivní propagace bojovek a hlavně pořádání a podpora bojovkářských turnajů a akcí na národní i mezinárodní úrovni.

V minulosti jsme při přípravě turnajů spolupracovali se společnostmi jako Zowie by BenQSony PlayStation CzechCenegaGrunex, AVerMedia a s online herními časopisy Games.cz, Doupe.cz nebo Hrej.cz. Členové našeho spolku – a po svém založení i přímo spolek – pro české vydavatele organizovali oficiální turnaje v hrách Mortal Kombat X, Injustice 2, Tekken 7, SoulCalibur 6 a Mortal Kombat 11.

Současně s tím zaštiťujeme organizaci největší české a slovenské akce svého druhu – mezinárodního turnaje Buttonczech, kterého se každoročně účastní na sto hráčů z celé Evropy a který se mezinárodně těší velmi dobré pověsti. Loni jsme byli i součástí oficiální Tekken World Tour a akci podpořily společnosti Zowie a pqube.

Neustále hledáme jak nové členy bojovkářské komunity, tak i partnery zajímající se o aktivní spolupráci, případně ochotné podpořit naši činnost a turnaje.