Podle prohlášení MrWizarda — což je víceméně šéf celého EVO — bude oficiální lineup her pro EVO 2017 oznámen již tento měsíc, konkrétně 24. ledna. Současně s tím naznačil, že by se letos mohlo hrát 7 hlavních titulů, což by bylo méně než loni (kdy jich bylo 9).

Vzhledem k okolnostem jde poměrně slušně oněch 7 her (nebo většinu z nich) uhodnout, minimálně podle mě:

Street Fighter V, protože to je aktuálně nejhranější bojovka.

Super Smash Bros 4, protože loni měl suverénně 2. nejvíc registrací.

Guilty Gear Xrd -Revelator-, protože je to nejlepší (a asi nejhranější) non-SF “klasická” bojovka.

Tekken 7, protože si za to Namco zaplatí. A pokud nebude v “úvodní” sestavě, přidají se na lineup dodatečně. Po nějakém tom “sponzorském daru” nebo “partnerské smlouvě” od Namca. Jako ostatně obvykle.

Ultimate Marvel vs Capcom 3, protože MvC nesmí na EVO chybět i kdyby na chleba nebylo. A taky protože MvCI je na obzoru.

Super Smash Bros Melee, protože loni měl 3. nejvíc registrací a ty registrace se celkem minimálně kryly s registracemi na Smash 4; a navíc měl nejsledovanější stream mimo SFV. A prachy jsou prachy.

Poslední titul je trochu ve hvězdách. Mohla by to být Injustice 2, která ale zatím nemá ohlášené datum vydání. Pokud nevyjde včas, mohl by to být Mortal Kombat XL. A mohl by to být i King of Fighters XIV.

Ale mohl by to být i Pokkén, byť se na “obvyklých” bojovkářských turnajích moc nehraje — ale to ani Smash. A teoreticky by to mohl být i Killer Instinct, kdyby si ho Microsoft zaplatil; nicméně loni to byla hra s nejmenším počtem účastníků. O obě hry ale loni byl naprosto minimální divácký zájem (Pokkén měl cca 16% sledovanosti co třeba Guilty Gear, KI 17%) a KI měl navíc i nejméně účastníků.

Nicméně také by nás mohli organizátoři překvapit nějakým méně “mainstream” titulem typu BlazBlue Central Fiction, ale na to bych asi úplně nesázel.

Tak schválně… Jak jsem to trefil?