surikyn

Jednou z nejvítanějších systémových změn v Ultra Street Fighteru 4 bylo, že každé FADC dopředu po libovolném DP je nyní trestatelné — konkrétně -5 on block. V minulosti tomu tak nebylo, prakticky vždy byla framová výhoda buď na nule, nebo v jiných případěch byla postavička dokonce ve framové výhodě. Tím vznikaly velice nepříjemné 50/50 situace, kde postavička mající DP měla prakticky vždy výhodu. A ještě k tomu mohl kdekdo, když už to wakeup DP vyšlo, maximalizovat damage použitím nějakého speciálu či rovnou ultra.

V USF4 tomu tak už ale není — pokud chcete použít FADC po vašem Shoryukenu, tak budete muset udělat vždy backdash dozadu, pokud nechcete být potrestáni. Tím se ruší možnost mít z reversalu 500 damage, které jsou navíc kompletně bezpečné. I přesto ale -5 není zas tak velká nevýhoda — sice trestatelná, ale hráč musí být ostražitý a vnímat. Trestání DP FADC tedy stále dělá hráčům problém a čas od času toho někdo zneužívá — buď hráč kompletně neumí potrestat, nebo ani nepočítá s tím, že by něco takového jeho oponent vůbec mohl udělat.

Proto vyšlo krátké video, které ukazuje jaké máte jednoduché možnosti a čeho byste se naopak neměli dopouštět. Toto video najdete ve zbytku novinky.

https://www.youtube.com/embed/3v0K2oSGOzU