czai

Je to již více jak týden, co v prostorách herny Re-load proběhl velký letní komunitní turnaj Czech Arcade International 2014. Na turnaj přijeli hráči ze všech možných koutů světa — Rakousko, Polsko, Německo, Itálie, Velká Británie, Francie, Nizozemí, dokonce i USA, Brazílie a Austrálie. Není tedy pochyb, že se skutečně jednalo o mezinárodní událost. Z jednotlivých zemí přijeli nejlepší hráči, aby se mohli utkat na českém písečku a vzájemně změřit síly. Vy, co jste si rozmýšleli zda dorazit či nedorazit, jste o mnohé přišli, nicméně nezoufejte, příležitostí bude v budoucnu mnoho. Jediná věc, která byla menším zklamáním, byla účast české Tekken komunity, resp. neúčast. Z původních zaregistrovaných 19 hráčů, jich nakonec dorazilo 8 (včetně dvou zahraničních). Toto by mohlo vážně poškodit budoucnost Tekkena na českých turnajích.

Nicméně po tomto akcí nabitém turnaji nám zbyly záznamy ze streamu, na které se rádi budeme dívat znova a znova. Finále v každé jednotlivé hře bylo napínavé a nechávalo nás napjatými až do úplného konce. Z výsledku je patrné, že v top 3 se vždy umístili hlavní favoriti jednotlivých her. Nicméně jedním velkým překvapením byl český turnajový nováček K0rn4lsky, který se na svém prvním turnaji umístil jako třetí, takže mu patří velká gratulace!

Zajímavostí na konec je, že se také odehrál turnaj v UNIELu — anime bojovce, která se hned zkraje konzolového vydání těší velké oblibě jak u nás, tak i v zahraničí. Je velmi pravděpodobné, že se od teď bude objevovat mezi těmi klasickými hrami na turnajích.

Ultra Street Fighter 4
1. Ultima
2. Chargi
3. K0rn4lsky
pavouk
záznam 1 | záznam 2 |Finále

Ultimate Marvel vs. Capcom 3
1. GEX|StruC
2. Chargi
3. BO|BenKill
pavouk
záznam 1 | Finále

The King of Fighters 13
1. [Schloss]KenDeep
2. Mot1onM4n
3. King_Rasta
pavouk
záznam 1 |Finále

Virtua Fighter 5: Final Showdown
1. Kingo (Aoi)
2. Myke (Kage)
3. Krye (Lau, Jeffry)
pavouk
záznam 1 | záznam 2

Tekken Tag Tournament 2
1. Easytop
2. Tekkenmarty
3. JakSeRodi
pavouk
Finále

UNIEL
1. King_Rasta (Merkava)
2. hlcws (Gordeau)
3. prk` (Eltnum/Orie)
pavouk
záznam 1 | záznam 2