Před pár dny Valve na Steamu představil svoji novou funkci, kterou nazval Remote Play Together. Co umí? Remote Play Together umožňuje uživateli streamovat to, co vidí na obrazovce jinému uživateli a hrát s ním. Takže s touhle pomůckou byste teoreticky mohli hrát hry, které jsou offline multiplayer only po internetu.

První nápad některých z nás byl, že by třeba AC+R, KoF13 nebo BBCF mohly být konečně hratelné online, protože netcode v těchto hrách dokáže být fakt peklo. Bohužel, to nejspíš fungovat nebude.

Remote Play Together je v momentální podobě pro bojovky prakticky nepoužitelný. Hostitelovi vše funguje, jak má. Ale uživatel, kterému je obsah streamován, prožívá něco, co jsme nazvali “to nejlepší ze světa rollbacku a delay netcodu”. V podstatě si představte, že hrajete na nejhorším delay based netodu, co jste kdy měli tu “čest” vyzkoušet, a do toho ještě zažíváte každých 15 sekund teleporty jako vystřižené ze SFV. Dost dobrý.

Remote Play Together je zatím v betě, takže nějaká vylepšení ještě přijdou. Snad. Prozatím ale jediným přínosem téhle funkce z hlediska bojovek je možnost online practicu ve hrách, které ho neumožňují.