Poslední dobou se vymýšlí hromada nových option selectů od chvíle, kdy se vynaleznul sweep option select s Mr.Karatem. O co vlastně jde?

Sweep option select s Karatem funguje tak, že když sweep hitne, tak se nic nestane, ale pokud se váš oponent pokusí o reversal (což znamená, že sweep nezasáhne), vyleze váš reversal, který přebije jeho. Jak je toto možné?

Je to proto, že během hit stopu nemůžete hra nebere inputy. Input na tento poměrně jednoduchý option select je následující: 623+D 6A~B. Buffer dp motionu zůstane i po zmáčknutí sweepu a heavy punch zmáčknete přesně ve chvíli, kdy by měl sweep zasáhnout.

Toto ale není vše. Krátce na to hráč GuttsCL — známý tím, že vymýšlí různé technologie za hromadu postav — přišel na nový option select s Athenou založený na podobném principu. Podrobnosti v následujícím videu.

Nicméně tím option selectové šílenství nekončí. Poslední dva nové option selecty, které GuttsCL vynaleznul jsou velmi podobné — pro Duo Lona a Mature proti command throwům. V zásadě se při safe jumpu po j.CD bufferujou super a zbytek si domyslíte. Videa mluví sama za sebe.


Pozn.: Option select je technika, při které se mačkáním několika tlačítek se pokryje několik možností — stejně jako ve videích. V každé hře fungují option selecty z různých důvodů.