daigo

MCZ|Daigo ‘The Beast’ Umehara se v nedávném interview pro japonský magazín 4Gamer rozpovídal o svém pohledu na blížící se Ultra Street Fighter 4.

Pro začátek se ukázalo, že Daigo není nijak extra nadšený možností mít obě Ultra naráz. Podle jeho názoru například Ryu vytěží víc z plného U1 než z možnosti použít U1 i U2, ale s redukovaným damage. A stejné to podle něj je u většiny postav ve hře.

Naopak o Red Focusu si myslí, že pomůže srovnat nefér výhodu, kterou nyní mají postavy, jejichž útoky je obecně těžké focusovat. Pochvalně se vyjádřil i o možnosti pozdrženého wake-upu. Podle jeho názoru současný stav věcí dělá ze SSF4AEv2012 hru, kde jsou některé postavy silně zvýhodněny.

“Okizeme momentálně kriticky utváři hru, takže to považuji za dobrou změnu. Kdyby měly všechny postavy stejně silné okizeme, nebyl by to problém, ale momentálně jsou v něm některé postavy o hodně silnější než jiné, což ze hry může udělat značně jednostrannou záležitost. Bude jen dobře, když tahle záležitost zmizí,” prohlásil Daigo.

Dále v interview mluvil Daigo i o tom, jestli bude i v USF4 nadále hrát Ryua. Přiznal, že pokud bude příliš slabý, nebude ho hrát. “Mám ho (Ryua) rád. To ale neznamená, že neumím hrát i s jinými postavami. Pokud bude po všech změnách moc slabý, změním postavu. A pokud nebudu hrát Ryua, nejspíš se už znovu nespokojím ‘jen’ s průměrnou postavou…”

Daigo vysvětlil i proč se nezúčastnil žádného z kvalifikačních turnajů na Capcom Cup. Měl totiž příliš práce se svými dalšími projekty. Na závěr ještě přiznal, že i když ho poslední dobou velmi bavil Guilty Gear, po vydání USF4 se hodlá zaměřit právě na tuto hru.