Ano, čtete dobře. Tohle řekl Yoshi Ono v rozhovoru pro japonský herní magazín Famitsu, který proběhl v návaznosti na nedávno zveřejněný Akumův SFV trailer (respektive SFV trailer s Akumou).

Celý rozhovor vypadal cca takto (omluvte hrubý překlad):

Famitsu: Nedávno jste oznámili, že v prosinci bude na PSX (PlayStation Experience) k dispozici hratelný Akuma. V souvislosti s tím se chci zeptat na pár věcí.

Ono: Nikdo neřekl, že se Akuma objeví v SFV, haha.

Famitsu: Eh?! Tak co mělo to video znamenat?

Ono: Vlastně jsme nikdy neřekli ani to, že by měla vyjít nějaká nová postava. Řekli jsme jen, že lidi zažijou to, co bylo v tom videu, nic víc. Haha.

Famitsu: Co to má znamenat?! Můžeme alespoň očekávat, že na PSX si budeme moct vyzkoušet něco nového?

Ono: Ano, to rozhodně. Ale bude to něco, co zradí všechna vaše očekávání. V dobrém, doufám.

Famitsu: Něco, co zradí naše očekávání?!

Ono: V minulosti nám unikly informace o spoustě věcí a proto jsme v tomto konkrétním případě zavedli přísná omezení. Takže se prostě těšte na to, co (na PSX) oznámíme.

Ayano: Myslím, že to bude kolem půlnoci japonského času, ale i tak se prosím zkuste dívat na živý přenos.

Famitsu: Takže pokud jste si na PSX připravili spoustu novinek, můžeme se těšit, že uslyšíme něco o sezóně 2017…?

Ono: Ano, správně. Podlední dobou jsem hodně pasivní na Twitteru, protože mi to mí nadřízení přikázali. To abych omylem něco neprozradil, haha.

Faktem je, že Ono rád trolí fanoušky Street Fighteru. Někdy v dobrém, někdy ne (stačí si vzpomenout na cirkus, co dělal kolem oznámení Decapre v USF4. Nakonec byli — hlavně díky němu — všichni zklamaní a naštvaní).

V tomto případě ale může jít i o něco jiného. Kanji znak, který je v traileru vidět, toitž patří Shin Akumovi. Což je “démonická”, respektive “dark hado pohlcená” forma Akumy (podobná, ale ne stejná jako jeho Oni verze ze SF4). Je tedy možné, že Ono trolí právě tímhle — tedy že ve hře nebude Akuma, ale Shin Akuma.