xian_gackt2

Jak jsem nedávno psal, dva přední hráči Street Fighteru — Xian (Gen) a Gackt (Fei Long) — opustili “stáj” MadCatz, která je do té doby sponzorovala. Teď už víme proč.

Oba hráči se totiž stali členy týmu Razer, který již sponzoruje bojovkářská esa Fuuda (Fei Long) a Itabashi Zangiefa (Zangief).

“Xian a Gackt jsou dokonalou ukázkou toho, jaké hráče bychom chtěli v Team Razer mít,” prohlásil Min-Liang Tang, spoluzakladatel a současně generální a kreativní ředitel týmu. “Oba dokázali v relativně krátkém čase dosáhnout neuvěřitelných výsledku a oba patří k bojovkářské špičce ve své oblasti.

To, že Team Razer posiluje svůj bojovkářský tým by mohlo být dobrým znamením, že se bojovky obecně dostávají víc do středu zájmu progamingových organizací. Z toho by se dalo usuzovat, že celý žánr roste a je komerčně stále zajímavější pro případné sponzory.

Zajímavé je i to, že zatímco Fuudo i Itabashi Zangief (známý též jako Itazan) hrají úspěšně i další bojovky (oba například patří k absolutní světové špiččce ve Virtua Fighteru a Soul Caliburu), Xian a Gackt se soustředí prakticky výhradně na SF.