BTC1

Během uplynulého víkendu se v japonském Tokiu odehrál v pořadí již 14. turnaj Beat-Tribe Cup. Jedná se o týmovou (5v5) akci věnovanou výhradně Virtua Fighteru, která je (pokud jde o tuto hru) již tradičně považovaná za událost roku. Letos se ho zúčastnilo celkem 129 týmů (645 hráčů). A jak to celé dopadlo?

Vítězem se nakonec stal favorizovaný Tým Family Gyouza ve složení Mukku (TA), Keisuta (SH), Kozou (TA), Puuta (JN) a Kanzen Nitaku (WO), když ve finále suverénně převálcovali Tým Boshuuchuudawa (Chootaro (JN), Taka Chan (KA), Kurubo~ (LA), Jaga (GO) a Umecchi (EI)) v poměru 5:1.

Archiv streamu z finálového turnaje (TOP 16)

Finále Family Gyouza vs Boshuuchuudawa začíná v čase 1:18:00
Semifinále Family Gyouza vs Buddha Punch najdete ZDE (začátek v čase 1:59:20)

Diváci si ale stěžovali, že letošní finále mělo asi nejmenší hype v celé historii BTC. Důvodů pro to bylo hned několik:
Za prvé, díky zvolenému formátu (viz dále) trval turnaj celkem 14 hodin — bez jediné přestávky.
Za druhé, poprvé v celé historii nebyl ve finále BTC tým z Tokia (přitom bezmála polovina účastníků a cca 90 % diváků bylo právě odsud).
Za třetí, technické obtíže s tlačítkem, které vedly k přerušení turnaje, lidi definitivně znechutily.
A konečně za čtvrté, celé finále bylo od samého začátku neuvěřitelně jednostranné.

Za “opravdové” finále je tak považováno semifinále, kde se Tým Family Gyouza setkal s favorizovaným tokijským Tým Buddha Punch (Kofu Megane (AO), Jin (KA), Senpuu Hito (LA), Itoshun (BR), Koedo (JN)). Zápasy byly vyrovnané a skutečně zajímavé.

Organizátoři se letos rozhodli pro nový formát turnaje. Hrálo se formou postupné kvalifikace:
Napřed proběhl Kvalifikační výběr, do kterého nastoupilo celkem 89 týmů, rozdělených do 10 pavouků. Vítězové jednotlivých pavouků pak postoupili do Kvalifikační ligy, kam se ostatní týmy dostaly díky umístění na turnajích v průběhu roku.
Pak následovala Kvalifikační liga, kde hrálo celkem 60 týmů v 20 skupinách po 3, a to formou každý s každým. Odsud postoupilo 10 týmů do Finále a 10 do Závěrečného turnaje.
Následovala mezi-kvalifikace formou Wildcards. Zde se nehrálo 5v5, ale každý tým na něj mohl vyslat jen jednoho ze svých členů, který ho pak zastupoval. Celkem do Wildcards nastoupilo 20 týmů, rozdělených do dvou pavouků. Jejich 2 vítězové pak dostali svůj tým do Závěrečného turnaje. Mimochodem, právě ve Wildcars vypadl vysoce favorizovaný tým loňských vítězů, vedený Fuudem (SH).
Po tomhle všem následoval Závěrečný turnaj, kde nastoupilo celkem 12 týmů, které hrály vždy po 1 hře. Poražení vypadli a vítězných 6 postoupilo do Finále.
Ve Finále pak bylo 16 týmů, které spolu hrály formou klasického single-elimination pavouku.

Zajímavost na závěr — celé jméno vítězného týmu by se dalo do češtiny přeložit jako “5 porcí rodinných knedlíčků”.

zdroj: vf.czecharcade