tekken3

Katsushiro Harada, producent Tekken série, se nedávno na svém twitteru chlubil, že pokud se sečtou prodané kopie všech dílů, je Tekken nejprodávanější bojovkovou sérií historie (na konzolích tedy). Na svém kontě má už přes 42,5 miliónů prodaných her!

Ale tím to zdaleka nekončí, protože během uplynulého víkendu si Harada přisadil. To totiž prohlásil, že Tekken 3 je druhou nejprodávanější bojovkou všech dob.

Tekkenu 3 se totiž prý mělo celosvětově prodat 8,3 miliónů kopií (z toho 1,4 miliónů jen v Japonsku). To by jej skutečně stavělo na druhou příčli, a to hned za Super Smash Bros. Brawl. Jeho prodeje už překročily 11,5 miliónů kopií. Otázkou ovšem je, jak moc je toto druhé místo reálné. Zdaleka ne u všech her jsou totiž celková čísla z prodeje známá. Například u legendárního Mortal Kombatu 2 se ví jen to, že během prvního čtvrtlení po konzolovém releasu se ho jen v USA prodalo přes 3 milióny kopií. A to ho v té době ještě čekalo vydání na 11 dalších platforem (včetně PC) a několikaletá dominance západnímu trhu! Podle Ed Boona se MK2 prodalo přes 6 miliónů kopií ještě před tím, než vůbec začal pracovat na MK3.

Bez zajímavosti jistě není ani to, že první Tekken vyšel v roce 1994, takže letos celá série oslaví 20 let.