Pověsti, že se to stane a že k tomu dojde tento víkend, kolují po internetu už nějaký ten pátek. Ale jedna věc je rumor a druhá mít před sebou trailer… Což máme!

V traileru je vidět, že se nám vracejí Mitsurugi a Sophitia, plus na konci se mihne ještě jedna postava, která vypadá jako nováček. Hra by měla vyjít pro PS4, Xbox1 a PC (to poslední je skvělá zpráva).

Zajímavý je i fakt, že Mitsurugi vypadá o poznání mladší než v SC5. Žeby tvůrci vyslyšeli volání fanoušků, kterým v (zatím stále ještě) posledním díle vadil časový skok vedoucí k nahrazení většiny oblíbených postav jejich klony s jinými jmény?

Podrobnosti ani datum vydání prozatím neznáme, nicméně to se do konce víkendu ještě může změnit. Zatím se ale ví to, že hra by měla vyjít “k dvacátému výročí série”, což by znamenalo během příštího roku (Soulcalibur vyšel na arkádách 30. července 1998).

V čele vývoje stojí Motohiro Okubo, což je v SC nové jméno. Pokud jsem byl schopný dohledat, byl producentem Tekkenu 7. Dobré je vědět i to, že hra poběží (stejně jako T7) na Unreal Engine 4.