Ne, neděste se. Alespoň prozatím. Reklama ano, ale jen na CPT a na placený obsah hry. I když kdo ví, co přijde příště, když už Capcom tuhle featuru do hry přidá.

Ale začněme od začátku. Od 11. prosince (tedy od zítra) bude ve hře “sponzorovaný obsah”. Ten bude mít několik podob: jednak ovlivní (reklamní) kostýmy, jednak se bude zobrazovat na nahrávacích obrazovkách, a jednak bude prezentovaný v rámci arén.

Hra vám má umožnit si ho vypnout, což zni dobře. Má to ale pár ale. Jednak to vypínání Capcom (z nějakých určitě velmi bohulibých důvodů) komplikuje tím, že se nejedná o jedno, ale rovnou o tři různá nastavení v menu. Navíc pokud ho vypnete, přijdete o bonusové Fight Money, které jsou podmíněné právě zapnutím reklam… A pak taky o přístup k “reklamním” kostýmům.

Přiznávám se, že z toho neskáču nadšením. Co si budeme nalhávat, SFV není zadarmo — musíte si ho koupit. A pak si dokoupit season pass (nebo mít spoustu FM), abyste měli k dispozici všechny postavy. A pak vám ještě bude cpát další placený obsah v podobě kostýmů a arén navíc. A teď vám na to bude cpát i reklamy, které když si vypnete, tak vám vaši zaplacenou hru ořežou. Sice ne herně, ale stejně…

A to nemluvím o svojí největší obavě. Ano, v tuhle chvíli jsou reklamy omezené jen na propagaci s hrou souvisejícího obsahu — CPT, kostýmových DLC a podobně. Ale jak dlouho to vydrží? Nedivil bych se, kdyby se zanedlouho začaly objevovat reklamy na věci typu Monster Hunter (jiná hra od stejné firmy, co vám vadí, navíc v MH jsou taky SF kostýmy a nikomu to nevadí, tak jakýpak copak?), na sponzory CPT (podporují přece naši věc, reklamy na ně vidíte na každým streamu, tak jakýpak copak?) a než se nadějeme, budeme tam mít upoutávky na nové filmy, hry, deodoranty nebo cokoli dalšího, za co někdo Capcomu zaplatí.

A vy si to sice budete moct vypnout (aby se neřeklo), ale nebude to zadarmo.

Ve hře, kterou jste si koupili a kde většina hráčů platí i průběžně za další obsah.