Jak možná tušíte, Yoshinori Ono sliboval hned dvě velká oznámení pro SFV. Jak se teď ukázalo, tak potom se hra “uzamkne” a zůstane nezměněná přinejmenším sedm měsíců.

Ono se rozpovídal během rozhovoru pro Eurogamer. Když se ho ptali, jestli změny, které teď koncem roku přijdou, budou “velké”, odpověděl, že rozhodně ne tak velké, jak si představíte, když kdysi vycházely různé Super nebo Ultra verze starších SF.

Rozmluvil se i o připravovaném turnajovém módu. V současnosti hra něco takového nabízí, ale v podobě pro 8 hráčů. Nový mód bude v tomhle někde úplně jinde – umožní spolu soupeřit desítkám až stovkám hráčů.

Podstatná je ale informace, že pro účely Intel World Open se hra uzamkne. Online kvalifikace začnou v únoru a samotný turnaj proběhne v červenci. Aby se hráči nemuseli potýkat se změnami ve hře a aby po celou dobu turnaje byly stejné podmínky – a aby bylo dost času na přípravu – hra se po vydání novinek na konci tohoto roku “uzamkne” a Capcom v ní nebude dělat žádné změny přinejmenším do IWO finále, spíše ale až do skončení EVO 2020.