kohime_mouso

Někdo ve vedení Segy se buď přesunul v čase, nebo procitl z dlouhého zimního spánku — nabyl přesvědčení, že jsou znovu 90. léta, doba zlaté éry bojovek. Jinak si snad ani nejde vysvětlit, s jakým tempem tato renomovaná japonská firma poslední dobou chrlí oznámení nových titulů právě z tohoto žánru. Začalo to tím, že Sega koupila společnost Index Corporation a s ní i studio Atlus, zodpovědné za vývoj her jako Persona4Arena nebo King of Fighters XIII. Pak oznámila, že u příležitosti výročí série Dengeki Bunko připravuje bojovku Dengeki Bunko Fighting Climax; jen aby před týdnem ohlásila další 2D bojovku — Blade Arcus, založenou na jejich v Japonsku velmi populární RPG sérii Shining.

A teď ohlásila Sega další titul. Bude se jednat o pokračování Shin Koihime Musou: Otome Taisen Sangokushi Engi, jejich bojovky vydané v roce 2011.

Koihime Mosou je bojovka založená čistě na ženských postavách — ale ne jen tak ledasjakých. Všechny to jsou totiž hrdinky literární klasiky Romance of Three Kingdoms. V novém pokračování uvidíme všechny bojovnice z předchozího dílu plus tři nové — Bachou Mouki, Gakushin Bunken a Shutai Yohei. Vývoje se opět ujalo studio Enbu, které Sega zaštiťuje coby vydavatel.

Teď si možná říkáte, že jste o Koihime Mosou nikdy neslyšeli… Ale pozor! Tahle hra určená původně istě pro arkády, totiž vychází už 20. února i pro PS3! Pokud vás to snad zaujalo, podívejte se na tutoriálové video, které se před nedávnem objevilo na Youtube.