FGCZ je (ne až tak) nový bojovkářský projekt. Najdete tu novinky o dění v branži i komunitě, přesunuje se sem online liga… Zkrátka a dobře, v základu tu bude to, na co jste zvyklí.

A proč ne až tak nový projekt? Možná si někteří ještě vzpomenou, že do července roku 2016 existoval novinkový web Buttonczech.cz (podobnost s názvem turnaje je rozhodně čistě náhodná), který se následně spojil s komunitní stránkou Czech Arcade.

Už tehdy bylo jasné, že spolupráce mezi oběma projekty a koncepty nebude snadná, což se následně i potvrdilo. Proto projekty znovu oddělujeme, aby se mohly naplno soustředit na své cíle a neomezovaly se navzájem svými rozdílnými potřebami. CZA má v plánu zaměřit se na moderní sociální média a s tím související kompletní redesign.

Oproti tomu FGCZ  by měla být zaměřená hlavně na klasické zprávy a novinky, a pak také na pokračování Online ligy. Za tím účelem jsme spustili i FGCZ discord server, určený primárně k její organizaci.

Jak někteří z vás možná i tuší, před nějakou dobou jsme založili otevřený spolek, který si za svůj cíl klade právě podporu a rozvoj bojovek a jejich komunity v Česku a na Slovensku. V minulosti stál za některými oficiálními turnaji (Tekken 7, Soul Calibur 6, Injustice 2) a podporoval i každoročně pořádaný Buttonczech. Tento web by měl – kromě jiného – být také jeho vizitkou směrem ven, a to jak k hráčům, tak i k potenciálním partnerům.

Upřímně doufám, že nově nabraný směr pomůže české komunitě i hráčům posunout se zase o něco dál a výš.

Unicorn