canadacup

Zpráva o tom, že byl Canada Cup minulý rok poslední, byla pro spoustu lidí nepěkná. Turnaj v Kanadě, kam se sjížděli ti nejlepší z celého světa, patřil několik let k populárním majorům se skvělou kompeticí.

Vypadá to ale, že Canada Cup bude mít své pokračování — ale ve velice zvláštní formě. Namísto velkého majoru se bude jednat o turnaj pod názvem Master Series. Turnaj pouze pro 8 kvalifikovaných. 4 místa pro předchozí vítěze Canada Cupu a 4 místa pro kvalifikované hráče na vybraných turnajích.

A soutěžit se bude nejen v Ultra Street Fighteru 4. Krom toho budou vedlejší turnaje v Ultimate Marvel vs Capcom 3 a třetí hře, jejíž název ještě není známý.

A o peníze také rozhodně nouze nebude — celkem bude kvalifikovaná osmička bojovat o 20,000 kanadských dolarů.

I přes všechny tyto skvělé věci se ale organizátoři rozhodli pro velice zvláštní rozhodnutí — stream bude od soboty placený. A to, že si za stream zaplatíte vám nedá nic moc dalších privilegií než vidět stream a být ve streamchatu. Toto rozhodnutí není zas až tak úplně nové — již v minulosti si museli diváci zaplatit za streamchat specificky jen a pouze pro Canada Cup, nikdy ne ale čistě pro stream jako takový.

O tom, k čemu toto rozhodnutí v komunitě povede, můžeme jen a pouze spekulovat.