akira

NeoGAF se (na popud vzešlý ze samotné Segy) rozhodl obnovit svoji snahu za port vybraných her od Segy z konzolí na PC. Konkrétně se jedná o tituly Vanquish, Bayonetta a Virtua Fighter 5 Final Showdown, jejichž vydání pro PC se snaží podpořit pomocí petice.

Při tom se nejedná o žádné nadšenecké šílenství, ale o dobře promyšlený návrh. Na seznamu her, jejichž port se petice snaží podpořit, jsou výhradně tituly, jejichž konverze by byla rychlá a finančně i technicky nenáročná.

  • Bayoneta vlastně už má PC port hotový — byl použitý při celé série prezentací. Bohužel ale její autoři jsou typičtí Japonci a jako takoví PC coby herní platformu neuznávají a proto k vydání PC verze nikdy nedošlo.
  • Vanquish běží na enginu, který už je na PC portovaný — používal ho Metal Gear Rising.
  • A konečně VF5FS používá custom verzi WinsOS a na PC je ho už dokonce několik lidí úspěšně hacklo a rozjelo (bohužel ne v hratelné formě).

Původně se jednalo o Twitter kampaň, ale na popud vzešlý ze samotné Segy se forma změnila na klasickou online petici. Tu teď sleduje PR tým Segy, který bude o výsledku informovat vedení společnosti.

Pokud tedy chcete podpořit port těchto skvělých her na PC — nebo pokud prostě chcete podpořit snahu dostat na PC oficiální port kvalitní 3D bojovky — máte příležitost. A jen pro zajímavost — konzolový port VF5FS vznikl díky podobné kampani, kterou před několika lety rozjel server VFDC.

PETICE

NeoGAF (shrnutí celé akce)