KI

Microsoft oznámil, že u příležitosti amerického vydání nového Killer Instinct (Xbox One, vyjde 23. 11. 2013) uspořádá ve vybraných MS Stores velký turnaj nazvaný “Killer Instinct Ultra Gaming Tournaments”. Dohromady se bude hrát na 6. místech po celé Americe a pro vítěze jsou připraveny ceny v celkové hodnotě zhruba 25.000 dolarů (něco málo přes půl miliónu korun).

Turnaje začnou 21.11. a jejich vítězové se pak utkají mezi sebou na velkém finále v Jacksonville na Floridě v sobotu 23.11.

A ony slibované ceny?

1. místo na každém z 6 turnajů vítězi zajistí Xbox One, všechny herní tituly pro Xbox One dostupné v den vydání, roční Xbox Live Gold a výlet do Jacksonville na výše zmíněné velké finále.

2. místo si odnese všechny hry pro Xbox One, roční předplatné XBL Gold a 1.000 dolarů na nákup v MS Store. A konečně za 3. místo dostanete opět všechny tituly pro Xbox One a roční XBL Gold.

Killer Instinct samotný je bojovkářskými komunitami po celém světě očekáván s poněkud smíšenými pocity.

Na jednu stranu se zdá, že je to na dlouhou dobu jediná bojovka určená výhradně pro next-gen konzole a vypadá opravdu nádherně. Ti, kdo si KI měli možnost vyzkoušet, chválí jeho hratelnost a celkový požitek z hry, stejně tak jako prezentaci a věrnost původní sérii.

Naopak jeho odpůrci mu vyčítají — tedy kromě faktu, že vyjde pouze na jednu z obou hlavních next-gen konzolí — hlavně malé množství postav (při spuštění jich bude k dispozici pouze 6, další 2 se přidají do května 2014; dalších 8 postav pak přibude v 2. sezóně, tedy nejdříve za rok). S velkým ohlasem se nesetkal ani fakt, že většina single-player módů vyjde až s druhou postavou v květnu příštího roku.

https://www.youtube.com/embed/4eUlseXgCRA