qrd4Kf

Tradiční turnaje v Kostelci se pořádají již 10 let. U turnaje s takovou tradicí pak nemůže být překvapením, jaká účast se u něj očekává. Čeští i zahraniční hráči se již nemohou dočkat turnaje a skutečně mají o co stát.

Roli hlavních turnajů zaujaly dvě hry — momentálně nejhranější Super Street Fighter 4 Arcade Edition a nejnovější verze hry, na které byla původně česká komunita postavena — Tekken Tag Tournament 2. Právě Tekken Tag Tournament 2 je ve zvláštní pozici, neboť se česká komunita dlouhodobě setkává s problémem účasti jeho hráčů na turnajích, což vedlo i k jeho absenci na Buttonczechu. Proto jsou všichni zvědaví, jak vše dopadne a kolik Tekkenistů nakonec přijede.

Roli vedlejších turnajů vyplňují hry King of Fighters XIII a Ultimate Marvel vs Capcom 3. Obzvláště v KoFu jsme všichni zvědaví na předního českého zástupce Mot!onM4na. Co se Marvelu týče, hlavní otázka je všem celkem jasná — podaří se někomu zlomit rakouskou dominanci?

Naopak pro důvod nepříliš velkého zájmu se ruší turnaje ve hrách Capcom vs SNK 2 a Skullgirls. Ani jedné z her se nepodařilo překonat počet 4 přihlášených hráčů, která byla pro uskutečnění turnaje podmínkou. Na druhou stranu se tím otevírá možnost pro nějaké jiné bojovky. Je tedy třeba možné, že se po úspěchu v Prostějově zopakuje turnaj v Melty Blood.

Tak jako tak je všem jasné jedno — Kostelec bude skvělým turnajem, jakým byl vždy a málokdo má pochybnosti o tom, že je mezi registrovanými někdo, který by se netěšil.

Podrobnější informace o turnaji můžete naleznout zde: http://www.czecharcade.com/turnaje/kostelec-xiii/