usf4box

Capcom dnes oficiálně oznámil, že Ultra Street Fighter 4 vyjde pro PS3 a Xbox 360 začátkem června roku 2014, a to pouze formou online releasu. PC hráči se dočkají až o něco později — v srpnu.

Stáhnou si ho půjde v několika verzích: Buď jako add-on pro Street Fighter 4 (pokud ho vlastníte), a to za 14,99 dolarů; nebo jako plnou verzi za 39,99 dolarů na konzolích a za 29,99 na PC. V plné verzi budete mít automaticky k dispozici všechny kostýmy z placených DLC z minulých verzí SF4.

Ultra Street Fighter 4 je další “rozšíření” původního Street Fighteru 4, který vyšel v roce 2008. Oproti předchozí verzi (Super Street Fighter 4 Arcade Edition v2012) přinese 5 nových postav (Huga, Elenu, Poison a Rolenta, které známe už ze hry Street Fighter x Tekken — a pak jednu novou, jejíž identitu Capcom stále ještě tají) a nové herní módy.

Dočkáme se i celé řady úprav ve fungování hry jako takové. Kromě nekonečného množství drobných úprav v útocích jednotlivých postav se můžete připravit i několika nových herních mechanizmů. Jední z nich bude tzv. Red Focus — vylepšený klasický Focus, který vás ochrání před víc útoky než jen před jedním. Dále to bude možnost vzít si oba Ultra útoky vaší postavy najednou, byť za cenu snížení jejich síly. A konečně přibude možnost “pozdržet” své vstávání ze země, pokud vás soupeř shodí.