Tak nakonec byly všechny t pověsti pravdivé a Street Fighter V: Arcade Edition skutečně existuje. Bude existovat. Konkrétně od 16. ledna příštího roku. A co všechno přinese?

•Arcade Mode
• Extra Battle Mode
• Nové V-triggery 
• Galerii
• Nové UI (menu)
• Season 1 DLC postavy
• Season 2 DLC postavy

Ale abychom si to trochu rozebrali: Je to “arcade edition”, čili se dočkáme Arcade módu, po kterém volali hráči už od vydání a který téhle hře způsobil snad ještě větší problémy než vysoký input lag. Navíc nabídne “víc než 100 konců”, ať už to znamená cokoli. A taky dojde na návrat klasiky — rozbíjení sudů.

Extra battle mód umožní hráčům vydělat FM a získat “exkluzivní kostýmy”, které podle všeho budou existovat vždycky jen jeden měsíc a pak zase zmizí. Nebo možná půjdou získat vždycky jen jeden měsíc..? Uvidíme. První z nich by měl ale být Viewtiful Joe. Současně existují velmi jasné náznaky, že první DLC psotavou v s3/AE bude Sagat.

No a pak jsou tu nové v-triggery, ze kterých si před hrou vyberete ten, který se vám líbí nebo hodí víc.

Nová menu a obecně UI jsou rozhodně hezčí než ty současné, a ocenit musím i odstranění příšerného clippingu, na druhou stranu minimálně po technické stránce se zdá, že se toho moc nezměnilo.

No a konečně tu jsou ony DLC postavy zdarma. S těmi je situace trošku komplikovanější. Jde o to, že budou zdarma… pokud si koupíte SFVAE. Respektive nebudou zdarma, ale zdarma dostanete DLC kódy na jejich stažení.

Pokud ale máte SFV, dostanete zdarma upgrade na AE verzi, ale už nedostanete ty kódy. To jen aby se nám to celé pořádně zkomplikovalo.

No a na závěr tu pro vás mám video od Yshionori Ona, kde vám (pokud teda jste hráči SFV) děkuji za neutuchající podporu téhle hry během posledních dvou (divokých) let.