evo

V brzkých ranních hodinách našeho času oznámil Joey “Mr. Wizard” Cuellar seznam oficiálních titulů pro letošní Evo. Došlo k tomu na IPlayWinner streamu The Fray!

Jediná hra, která měla své místo už jisté, byl Ultra Street Fighter 4; i tak ale nebylo těžké uhodnout, jaké další hry se na seznamu objeví… alespoň teoreticky. Když totiž Mr. Wizard oznámil kompletní seznam všech sedmi titulů, spoustu lidí jeho podoba zaskočila — a dost možná i zklamala.

Jaké hry se na něm teda (ne)objevily?

Oficiálními tituly Evo 2014 jsou:

  • Ultra Street Fighter 4
  • Ultimate Marvel vs. Capcom 3
  • Injustice: Gods Among Us
  • King of Fighters 13
  • Killer Instinct
  • Blazblue Chronophantasma
  • Super Smash Bros. Melee

Super Smash je na seznamu zatím “neoficiálně.” Místo pro něj je po loňském úspěchu rezervované, ale bez schválení Nintenda se na turnaji nesmí objevit. Jednání o udělení tohoto souhlasu už probíhají.

Účast na Tekkenu byla na Evo 2013 poněkud slabší než obvykle. Letos ale celá série slaví 20 let, což pořadatelům Eva dělalo starosti. Nechtěli riskovat, že do června vyjde novy titul, zatímco oni budou mít mezi oficiálními tituly “starý” TTT2. A protože Namco dosud oficiálně žádný nový titul neoznámilo, rozhodli se Tekken ze seznamu oficiálních her vyřadit.

Letos se nedočkáme klasické Road to Evo. Namísto toho se hráčům budou počítat seeding points za umístění na libovolném turnaji s dostatečnou účastí.

Letos je 20. výročí Super Street Fighter 2 Turbo. Proto se letos opět dočkáme Tournament of Legends, ale to není vše. Na letošním Evo bude i letošní ročník 3v3 turnaje X-Mania — což je japonský národní turnaj v této hře.

Exhibiční zápasy zatím nejsou naplánované, ale určitě se budou hrát. Stejně tak se vrátí i kombovidea, pokud je herní komunity vytvoří a poskytnou.

Pokud jde o Blazblue Chronophantasma, tak Kokonoe bude zabanovaná, pokud bude vypadat tak, jak dnes. Záleží ale na tom, jak dopadne slibovaný balancující patch.

zdroj: Eventhubs