Je to už týden (a dva dny), co nám SF5 vyšlo, což znamená, že už jsou čísla za první týden. A jak vypadají?

Špatně.

Protože SF5 se v Japonsku prodalo 46,836 (fyzických) kopií. Necelejch 47 tisíc! Některé zdroje dokonce uvádějí 41,990. Navíc nezapomeňte, že tohle nejsou kopie her prodané koncovým zákazníkům (hráčům), ale “jen” fyzicky dodané do obchodů.

To je zoufale málo. Nejen, že navzdory všem očekáváním to SF5 nedostalo na první místo v prodejích, ono ho to dokonce nedostalo ani do TOP3! A co hůř — je to hluboko pod 1. týdnem prodejů jak SF4 (80,103), tak i USF4 (84,937).

Čísla z prodeje digitálních kopií (PSN Store a Steam) oficiálně nejsou k dispozici; neoficiálně se SF5 na PSN Store prodalo cca 110.000 kopií (celosvetově) a 100.000 na Steamu.

Finální čísla prodejů za první týden budou k dispozici cca za měsíc (standardní zpoždění), nicméně už teď je vidět, že situace se nevyvíjí tak, jak Capcom doufal. Spousta lidí zjevn čeká “jak se to vyvine” nebo “až tam bude nějaký obsah” a jejich (ne)koupení titulu je aktuálně ve hvězdách.

A jen pro srovnání: MKX se za první týden prodalo 140.000 kopií na Steamu (140k kopií “Menu Kombat”, pokud si pamatujete na release téhle hry), zatímco PS4/xbONE prodeje přesáhly v součtu milión kopií a není nerealistické očekávat, že možná i dva (v tuhle chvíli jsou celkové prodeje MKX někde nad 4 milióny kopií). A celkové skóre SF4 za první týden bylo 850.000. Uvidíme jak nakonec dopadne SFV, ale reálně můžeme očekávat o hodně horší čísla…

Není divu, že čekání na soupeře v ranked je občas FAKT dlouhé.