TR

Kacuhiro Harada, výkonný producent stojící za serií Tekken, během jednoho z rozhovorů poskytnutých na TGS mluvil i o Tekken Revolution — tedy o F2P bojovce s RPG prvky, která vyšla exkluzivně pro PS3. Roezbral jak její úspěšnost u hráčů, tak i co si od ní Namco slibuje do budoucna.

Jednou ze zajímavostí, o kterých mluvil, je hráčská základna. Podle průzkumů, které si Namco udělalo, se o “normální” díly z Tekken série zajímají zejména hráči ve věku 25–35 let. Revolution ale, zejména díky F2P (tedy hra poskytovaná zdarma) modelu, oslovil i výrazně mladší hráče, stejně jako hráče, kteří by se jinak o Tekken nebo bojovky obecně nijak nezajímali. Podle Harady jde o velmi pozitivní vývoj. Namco si od něj slibuje rozšíření trvalé hráčské základny a zájmu o příští Tekkeny.

Harada se také zmínil o tom, že zatímco v USA a v Japonsku (potažmo východní Asii) si TR vede skvěle, evropská čísla zůstávají silně pozadu. Tento rozdíl podle něj způsobil paradoxně právě F2P model distribuce, který je v našich končinách (na rozdíl od zbytku světa) stále ještě nový. Hráči na něj prý nejsou zvyklí a nedůvěřují mu.

Na závěr rozhovoru Harada dodal, že Namco Bandai uvažuje o vydání TR i na další platformy, zejména na Xbox One.

zdroj: ShackNews