Arc Revolution Cup (ArcReco) je něco jako EVO, jen v Japonsku a jen pro arkády. To znamená pár zásadních věcí:

Jednak jsme v Japonsku a na arkádovém turnaji, proto se tu hraje podle standardních japonských arkádových pravidel: FT1, single elimination. Jinými slovy — prohrajete jednu jedinouhru (dvě kola) a jedete domů. Žádné omluvy, žádné druhé šance.

Zadruhé se na tomto turnaji hrají pouze arkádové releasy her — například letos tu byl KOFXIII místo KOFXIV; nebo USFIV místo SFV — a také se tu hraje oficiální turnaj sponzorovaný firmou ArcSys pro jí vydané hry, tedy pro BlazBlue, Personu, UNIEL a — pro nás jednoznačně nejzajímavější — Guilty Gear, který se těší velké hráčské podpoře i v našich končinách.

A konečně zatřetí — je tu zastoupená japonská absolutní špička. Ne jen (relativně) pár lidí, co mají peníze a jsou ochotní cestovat do Ameriky na EVO. Tady je to opravdu striktní výběr nejlepších z nejlepších, bez nějakých výmluv.

Na tento turnaj se kvalifikovali i dva Evropští hráči, nám dobře známí Kendeep a King Rasta. Bohužel ani jeden z nich se nedostal do TOP8. Tu totiž — s výjimkou jediného hráče, Omita — ovládla arkádová herna Mikado. Nicméně odehrané zápasy byly opravdu úžasné a rozhodně stojí za zkouknutí i tak, protože tohle je Revelator hraný na té nejvyšší možné úrovni vůbec.