Tradiční EVO se kvůli koronavirové pandemii letos nekoná. Nahradí ho ale Evo Online – 5 víkendů plných bojovek dostupných “v různých regionech.” 

Co o něm zatím víme?

Kromě zjevného – půjde o online akci, hrát se bude nejspíš v různých částech USA nebo snad světa – i seznam her. Tam je původních 8 titulů (Smash se, nejspíš kvůli naprosto nepoužitelnému online, prostě nekoná), které jsou ovšem známé tím, že mají netcody v kvalitě od “ucházející” po “otřesný”. Snad proto se u nich dočkáme jen “exhibicí a speciálních událostí.”

Proto k nim přibudou další čtyři tituly, které mají naopak online hru “skvělou” až “dokonalou” (a které díky tomu posledních pár týdnů zažívají solidní boom): Mortal Kombat 11, Killer Instinct, Them’s Fighting Herds a Schoolgirls 2nd Encore. V těch se, podle všeho, odehrají hlavní turnaje.

Otázkou zůstávají platformy, kde se bude hrát – zejména u některých her z “oficiálního” lineupu je rozdíl mezi PS4 a PC netplay naprosto propastný.

Celé oznámení si pak můžete přehrát zde:

PS: Za mě se jedná o asi nejhorší EVO trailer vůbec. Nevím, jestli za to mohl nedostatek času, něčí nechuť k online hraní nebo současná světová situace, ale tohle je snad poprvé, kdy z EVO traileru necítím vůbec, ale vůbec žádný hype. A “dešťová” relaxační muzika tomu taky nepomáhá.

Pro srovnání přikládám “původní” EVO 2020 trailer: