capcom

4Gamer uveřejnil sérii rozhovorů s řadou předních světových vývojářů — a jedním z nich byl i Kazunori Sugiura (producent a ředitel 2. vývojářského oddělení Deep Down; tedy poměrně DOST významný člověk v Capcomu).

Ten prohlásil, že Capcom v roce 2013 oznámil celou řadu nových titulů, ale spousta dalších se zkrátka oznámit nestihla. Ty mají být odhaleny v průběhu příštího roku; k tomu dodal, že mezi těmito novinkami jsou i “velmi překvapující” tituly. To sice nemusí přímo odkazovat na bojovky, ale možná ano… Navíc specificky tomuto žánru věnoval Sugiura své další prohlášení.

To když uvedl, že Capcom v roce 2014 hodlá “upevnit své postavení na poli bojovek” a že “fanoušci se mají příští rok na co těšit.” K tomu by se hodilo dodat, že i sám Ono letos v říjnu naznačoval, že Capcom plánuje vydat novou bojovku (to když zveřejnil inzerát, že pro tokijskou a/nebo osackou pobočku hledá programátory a designéry pro práci na “nové bojovce” pro “dosud nejistou platformu”).

Nic víc neřekl, ale fanoušci sami se už postarali o celou řadu spekulací. Nejpravděpodobnější je oznámení nové bojovky pro next-gen konzole, teď jde jen o to jaké? Spekuluje se o “náhradě” za UMVC3 (pravděpodobně ale bez Marvelovských hrdinů), o pokračování Dark Stalkers, o novém Capcom vs SNK 3, o nnových Rival Schools či dokonce o novém Street Fighter titulu.

zdroj: DualShockers