26. prosince 2013 v 19:30 JST (11:30 našeho času) se bude ve škole Kurokawa (odborná škola zaměřená na vývoj počítačových her a na věci s počítačovými hrami souvisejícími) pořádat panelová diskuse s názvem “The Future of Virtua Fighter, Twenty Years Later (Budoucnost Virtua Fighteru: 20 let poté)”. Moderovat ji bude Fumio Kurada.

Série diskusních panelů, které aktuálně Kurokawa pořádá, se zaměřuje na historii počítačových her a na jejich budoucnost. V případě diskuse o Virtua Fighteru budou hosty večera Katsuya Terada, Sato Dai a Takayuki Haneda a možná i další, dosud neoznámení hosté.

Cílem diskuse je rozebrat 20 let vývoje Virtua Fighteru — tedy herní série, která v době svého vzniku kompletně redefinovala žánr bojovek a která byla na tehdejší poměry až tak převratná, že zásadně ovlivnila celkový směr, kam se ubíral vývoj počítačových her jako takových.

Pokud jde o jednotlivé aktéry, lze o nich říct zhruba následující:

Fumiko Kurada, moderátor večera, je známý zejména schopností vypíchnout zajímavá témata a vést diskusi opravdu do hloubky.

Prvním z hostů je Katsuya Terada, grafik a ilustrátor, který výrazně ovlivnil vizuelní stránku původního VF. Pokud jde o jeho jiné práce, podílel se například na comicsových sériích Iron Man nebo Hellboy.

Druhým je scénárista Sato Dai, který mimo jiné napsal několik dílů pro seriály Cowboy Beebop nebo Ghost in the Shell a který je zodpovědný za scénář k animovanému filmu Tekken: Blood Vengeance. Také byl například zodpovědný za scénář ke hře Resident Evil: Revelations.

Posledním oznámeným hostem je Takayuki Haneda, známý spíše pod svou přezdívkou “Shinjuku Jacky”. To je jeden z top hráčů VF (byl jedním z Tetsujinů v době VF2 a dodnes patří k japonské špičce), který se dříve živil jako herní žurnalista ve Famitsu. Nicméně od roku 2004 pracuje pro Segu jako člen produkčního týmu Virtua Fighteru 5.

Samozřejmě se vyrojilo mnoho spekulací o tom, co se 26. prosince dozvíme. Je možné, že nic; nicméně mnoho lidí doufá, že Sega při této příležitosti oznámí vydání VF6 (nebo alespoň přizná, že se na hře pracuje). Jiní se obávají spíše oznámení o ukončení vývoje. Objevily se ale i teorie založené na tom, že hosty pořadu budou ilustrátor a scénárista: podle nich se nejspíš pracuje na seirálu nebo filmu z prostředí VF.

Co — pokud vůbec něco — se o budoucnosti VF nakonec doopravdy dozvíme, to ale uvidíme až 26. prosince. Nebo spíš ještě později, protože si budeme muset počkat na anglický překlad.

zdroj: VF.CZA