Bonchan je jedna z největší stálic SF scény. Za tu dobu, co hraje, toho dosáhl už mnoha, ale rok 2019 byl jeho asi nejlepší (aby ne, je to úřadující EVO šampión). Dnes ale nečekaně oznámil přerušení profesionální kariéry.


A právě tenhle Bonchan, kterému se mimochodem nedávno narodila dvojčata, dnes nečekaně oznámil konec profesionální kariéry.

Neznamená to ale, že bychom ho už na turnajích nevídali. Jen bude méně cestovat a víc se zaměří jednak na tvorbu obsahu; a jednak na osvětu ohledně života profesionálního hráče. V této souvislosti zmínil mimo jiné i celý systém FG, kdy jen pár nejlepších finančně profituje z cen, zatímco všichni ostatní mají s tímto koníček jen výdaje.

Chce se také zaměřit na lidi mimo hardcore FG komunitu a ukázat jim, jak jsou tyhle hry skvělé a co jim jejich hraní může přinést.

Zmínil i to, že tohle rozhodnutí se týká roku 2020 a že, pokud v roce 2021 vyjde SF6, plánuje se k dráze profesionála rozhodně vrátit.

Zajímavé je, že není rozhodně prvním profesionálním hráčem bojovek, co se pro takovýto krok rozhodl. Ostatně, i v jiných žánrech progamingu se tohle stává celkem běžně – není neobvyklé, že si bývalé hvězdy streamováním a dary od fanoušků vydělají nesrovnatelně víc, než co jim vynášela profi kariéra, a přitom je to stojí výrazně méně námahy – a hlavně stresu.