vf5fs

天翔神 (“Tenshoushin”) je nejvyšší rank, jakého jde na arkádách při hraní VF5FS dosáhnout. Za více než 3 roky, které už od releasu této hry v Japonsku uplynuly, jej získalo všeho všudy 5 (!!!) lidí. Dva poslední z nich spolu bojovali o právo ho používat právě o tomto víkendu.

Co je na tomto ranku ale unikátní je, že ačkoli je neuvěřitelně těžké ho získat, je o to snadnější o něj přijít. V jednom okamžiku ho totiž může mít pouze jeden aktivní hráč! Takže když dojde k situaci, kdy ho drží 2 hráči současně, čeká je oficiální bitva o to, kdo si ho udrží. Pravidla jsou snadná: hrají proti sobě tak dlouho, až jeden z nich bude mít o 3 prohry víc, než kolik má výher. V tu chvíli rank ztratí a vrátí se na Magmalorda.

A přesně taková bitva proběhla o tomto víkendu v rámci Tokyo Bay Area Cup 8.

Gorgeous (také známý pod jménem Reorao) hrající Goha se stal Tenshoushinem již před několika měsíci; ale před pár týdny se k němu přidal i hráč jménem Buster (Lion), který tento rank zíáskal v průběhu Hamaotsu Cupu.

Dnes už je v japonsku zase jen jeden Tenshoushin. Kdo se jím stal? To zjistíte z následujícího záznamu.

http://www.ustream.tv/embed/recorded/23529981?v=3&wmode=direct

Video streaming by Ustream

Zajímavost: První Tenshoushin v Japonsku byl Itoshun, který hrával Brada. Tento titul dokázal 2x obhájit v neuvěřitelných hrách, a to proti Josephovi (Akira) a později i proti Saruderovi (Jacky). Začátkem tohoto roku ale odešel do “VF důchodu,” díky čemuž s ním Georgeous nemusel hrát. Před pár dny se ale Itoshun objevil v jedné z tokijských arkád, kde hrál právě VF5FS. Plánuje snad návrat, aby obhájil svůj titul?