BTC

13. října se v Tokiu uskuteční již 14. Beat-Tribe Cup. Jedná se o týmový 5v5 turnaj ve Virtua Fighteru, který se pořádá vždy jednou za rok. Za uplynulé roky si vydobil prominentní status a aktuálně je celou VF komunitou považován za nejprestižnější a nejdůležitější japonský turnaj roku. Čemuž odpovídá i účast — účastní se kompletně celá špička japonských hráčů!

Na turnaj se kvalifikovalo celkem 128 týmů (to je 640 hráčů) s tím, že 128. tým se nekvalifikuje, ale je vyhrazen pro zahraniční účastníky. Mezi těmi je letos i zástupce Evropy — Chibitox (LI) z Francie.

https://www.youtube.com/embed/tnkqp6McdHw

Datum konání:
neděle 13. října 2013, (začátek je v sobotu 12. října 2:30 ráno našeho času)

Stream:
kanál VFR TV (twitch / ustream) — dosud nebylo potvrzeno, který kanál pořadatelé použijí

Zajímavé týmy:
Tým 9 — GameSpot Athena Machida
* Astro (AK) / Chemuru (WO) / SHU (SH) /Chibita (LI) / Kyasao (KA)
* Tým, kde hraje legenda všech legend Chibita a jeden z nejlepších Shunů v Japonsku. Jedná se o samé VF veterány, z nichž ale většina už hraje VF spíš pro zábavu než pro výsledky.

Tým 32 — Five Portions of Family Dumplings
* Kozo (TA) / Mukku (TA) / Keisuta (SH) / Puuta (JN) / Kanzen Nitaku (WO)
* Tým, který letos ovládl japonskou turnajovou scénu a vyhrál všechny turnaje, kterých se zúčastnil.

Tým 84 — Buddha`s punch
* Kofumegane (AO) / Jin (KA) / Senpuu (LA) / Itoshun (BR) / Koedo (JN)
* Velmi silný tým. Kofumegane je králem japonských Aoi už od dob VF4 a Itoshun je držitelem ranku Tenshoushina (nejvyšší dosažitelný rank na konzoli, který může současně držet vždy jen jeden hráč) a nyní se po půlroční pauze vrací k VF.

Tým 94 — Destroyer Team
* Fuudo (SH) / Paidaman (JA) / Maskude (LI) / Magnum (JE) / Reorao (GO)
* Tým loňských suverénních vítězů se vrací v nezměněném složení! Zářit v něm bude Fuudo, který je považován za suverénně nejlepšího hráče VF v Japonsku; Reorao (známější spíš jako Georgeous), který před nedávnem neobhájil rank Tenshoushina; nebo třeba Magnum, který hraje Jeffryho (údajně nejhorší postavu ve FS) a při tom má nejvyšší poměr výher v celém Japonsku (přes 90 %)!

Tým 13 — State Hospital M
* Tonchan (JA) / Buster (LI) / Mumudance (AK) / malcomX (AO) / Yanaga (BL)
* Další velice silný tým, který vyhrál poslední kvalifikační turnaj — Hamoutsu Cup. Buster je aktuálně Tenshoushin a je považován za SKORO stejně dobrého hráče jako byl Chibita v době, kdy se VF věnoval naplno.