Je to už přeci jen pár měsíců, co Tekken 7 vyšel na PC a konzole, a tak by mohlo být zajímavé podívat se na nějaké ty statistiky. Což udělal na redditu uživatel Bloodywala, který shromáždil dostupná ladderboard data a z nich pak z nich udělal podrobné statistiky, platné k 30. srpnu.

Začal bych asi tím, jak se hraje která postava. Jak asi víte, ranking ladderboard ukazuje jen vaši postavu na nejvyšším levelu, což (u většiny hráčů co nejsou Knee) je jejich main.

Jak vidíte, používanost postav mezi PC a PS4 se poněkud liší, ale obecné trendy jsou dobře vidět i tak. Osobně mě překvapil například rozdíl v hranosti Kazuyi proti Heihachimu a částečně i Devil Jinovi; nízká hranost turnajům dominujícího Jacka-7; popularita Kazumi a naopak nepopularita Eddyho.

No a pak tu máme distribuci ranků (nezapomínejte, že do statistik se dostali pouze hráči, kteří se online dostali přinejmenším na 1. dan):

Tady je asi zajímavý poměr PS4 vs PC, kde bych osobně čekal větší dominanci konzole.

Jinak pro srovnání — SFV ladderboard v lednu tohoto roku (tedy 11 měsíců od vydání) evidoval celkem 255.213 hráčů s online rankem vyšším než Rookie. T7 má 3 měsíce po vydání 149.699 hráčů s online rankem vyšším než 1. kyu.