Tierlisty jsou oblíbené téma asi všech hráčů bojovek a Tekken 7 není výjimkou. Problém byl, že poslední “legitimní” tierlist byl na starou verzi hry (3 updaty zpátky oproti konzolovému releasu), kde navíc chyběly i nové postavy. Kromě toho byl určený pro “deathmatching”, což není termín v našich končinách příliš používaný a často ani chápaný.

To se teď ale mění. Knee, jeden z nejlepších hráčů Tekkenu na světě, totiž ukázal svoje tierlisty pro aktuální (konzolovou) verzi Tekkenu 7. A ano, tierlisty. Odlišil totiž “deathmatch” tierlis od “tournament” tierlistu. Možná se budete divit, jak moc jsou rozdílné.

DOPORUČUJI SI ČLÁNEK PROJÍT CELÝ, KNEE KROMĚ SAMOTNÝCH TIERLISTŮ DAL I NĚJAKÉ DODATEČNÉ INFORMACE, KTERÉ JSOU PŘIPOJENÉ DOLE!

TURNAJOVÝ TIERLIST

Turnajový tierlist je, jak už název napovídá, určený pro turnaje. Tedy pro situaci, kdy spolu hráči hrají na PS4 ve formátu FT2 a kdy se často setkávají hráči, kteří se navzájem neznají. 
Krátké série dávají málo prostoru pro přizpůsobení se soupeřovi a jeho herního stylu, proto například postavy, které mohou hrát několika různými způsoby a tak překvapit soupeře jiným přístupem v každé hře, jsou přirozeně ve výhodě. 
Stejně tak postavy s velkým množstvím gimmicků dokážou soupeře překvapit a urvat tak kolo, ale jen dobrý hráč ten který gimmick “sežere” jen jednou. Proto má-li jich postava hodně, je opět ve výhodě, protože takhle dokáže ukrást několik kol/her dřív, než je všechny použije.

DEATHMATCH TIERLIST

Tento tierlist je určený pro dlouhé série her — FT10 a podobně. 
Dlouhé série dávají hráčům čas a prostor přizpůsobit se soupeřovi a jeho postavě. Gimmicky tu už nehrají takovou roli, naopek konzistence postavy a jejich možností je zde klíčová.
Současně je podstatné si uvědomit, že zatímco Tournament tierlist je dělaný na PS4 standard, tak tento tierlist je dělaný pro arkády, na kterých se v Japonsku a Korei deathmatche většinou hrají. Ty mají o cca 2 framy input lagu méně, což dělá OBROVSKÝ rozdíl.

ŠPATNÍ MISHIMOVÉ
Asi jste si všimli, že Mishimas jsou v turnajovém tierlistu všichni v B tieru. To má svůj důvod:

Ano, čtete dobře. Mishimové jsou špatní (mimo jiné) kvůli vyššími input lagu na PS4.

PS4 INPUT LAG
Ano, PS4 má vyšší input lag než PC (kde můžete vypnout v-sync) a arkády. Nicméně PS4 je utrnajový standard, takže tenhle “drobný” fakt ovlivňuje zásadním způsobem tierlisty.

Postavy, které dokážou hrát bezpečně a mají snazší útoky jsou v lagu a v FT2 prostě lepší.

AKUMA A ELIZA

Akuma a Eliza si (prozatím) vedou v turnajích lépe než by měli protože je lidi neznají a protože s barem můžou šťastným “random hitem” otočit celou hru.

A konečně tady máte videa, kde Knee tierlisty vytváří.