Již jsme psali o momentálním stavu, kdy se diskutuje, zda-li by se měla zabanovat Kokonoe, nicméně od výrobců hry Blazblue přišla odpověď, která je z jednoho pohledu skvělou zprávou a z pohledu druhého trošku smutnou zprávou.
Blazblue Chronophantasma se v květnu dočká balance patche. Základní idea prezentována ohledně balance patche byla: “Všichni ti, kteří mají dobrý reversal budou lehce zhoršeni a všichni ti, kteří nemají dobrý reversal, budou silnějšími.”.

Jednoznačně se jedná o super zprávu v ohledu balancování hry — pokud se podaří zachránit momentální stav s Kokonoe, tak z toho bude mít jistě leckterý hráč hry radost.

Problém je nešťastně zvolený měsíc vydání — květen. K začátku července se uskuteční další ročník největšího a nejprestižnějšího turnaje v bojovkách — EVO 2014. Ačkoliv ještě není vyhlášený seznam oficiálních turnajů, Blazblue CP je jedním z titulů, které mají potenciál se na tento seznam dostat — a i kdyby ne, komunita si takový turnaj na EVU udělá sama.
Patche v Blazblue velice často pohnou chováním postav mnohem více než pouze na úrovni “tento pohyb je nyní +3 místo +4”, nýbrž dovedou kompletně překopat celou postavu z jedné verze na druhou. Pokud tomu tak bude, tak bude mít komunita hráčů Blazblue velice málo času pro přípravu na EVO.

Společně s tímto patchem byla ohlášena i verze BBCP pro Playstation Vitu s malým obsahem navíc.