RAW

Sunday Night RAW je pravidelná kompetetivní online session ve Virtua Fighter 5: Final Showdown, kde se hrají exhibiční FT10 zápasy. Jednotlivé výzvy se domlouvají několik týdnů předem a většinou se jedná o zápasy mezi dlouhodobými rivaly; často navíc spojené s nějakými sázkami (klasikou se stalo zakoupení obří porce kuřecích křidélek na dalším Sega Cupu).

Během uplynulého víkendu pak proběhla jedna z nejzajímavějších výzev — dva přední hráči Lei Feie se rozhodli ujasnit si, kdo z nich je lepší.

Phanatik je známý zejména svými online výkony — je například úřadujícím šampiónem americké online VF ligy. Z finančních důvodů se offline turnajů příliš neúčastní. Oproti tomu VFNumbers je velký teoretik, který s touto postavou objevil celou řadu nových technik; co se týče jeho herních výkonů, tak ty se online omezují spíše na přátelské hraní. Zaměřuje se spíš na offline turnaje, kde sice nepatří k absolutní špičce, ale rozhodně k ní nemá daleko.

Lei Fei samotný je velice technická postava, která staví zejména na obrovské nevypočitatelnosti — ovšem tu nemá takříkajíc ve vínku, ale hráč si ji musí vydřít. Lei má k dispozici obrovské množství různých stanců, z nichž každý má jiné vlasnosti a možnosti a mezi kterými tento čínský mnich “automaticky” přechází prakticky po každém svém útoku. Na hráči pak už je, jak jich dokáže využít a jak moc dokáže svého soupeře zmást a zaskočit různými přechody, delay, triky a cancely.

V tomto FT10 si většina lidí nebyla dopředu výsledkem jistá a pokud šlo o odhady na vítěze, lidé se klonili na tu i onu stranu. A jak to celé dopadlo?