Ve dnech 17.-18.1. proběhnul v Rakousku turnaj s relativně větší mezinárodní účastí — českou, rakouskou, německou, polskou a maďarskou. Českou republiku konkrétně reprezentovali hráči VR-Fist (UMvC3), prk` (SSF4AE, GGXXAC+R) a Melichor (SSF4AE). Pro reportáž a výsledky čtěte dále.

Ve Vídni funguje něco, co v Čechách nemá tradici a co, ač by česká komunita velice ráda vytvořila, prozatím vytvořit nemůže. Konkrétně se jedná o tzv. Virtual Dojo Vienna — víceméně herna, která je čistě vyhrazena bojovkám. Česká komunita navštívila Dojo již dříve, ale nyní se jednalo o “novou” premiéru, neboť se Dojo přemístilo na novou lokaci. Zároveň se jednalo o premiéru, kdy hráči měli možnost ukázat své schopnosti v trochu lepším světle, neb při posledních návštevách se českým návštěvníkům příliš nedařilo.

Nová lokace ale nijak neubírá nadšení a dobrému pocitu, který na místě hráč má — právě naopak. Rakouská komunita je stále vstřícná, z prostor silně sálá pocit “od bojovkářů pro bojovkáře” a touha po silné kompetici je cítit ze všech stran.

A o silnou kompetici rozhodně nouze nijak nebyla. V každé hře bylo mnoho hráčů, kteří přijeli s jasným úmyslem — ne si jen tak pro zábavu zaťukat, ale se snahou zvítězit. A v obou hlavních hrách na turnaji — v SSF4AE i UMvC3 — byla tato snaha velice silně vidět. Kvalitní něměčtí hráči, kteří přijeli s obrovskými ambicemi zvítězit v Marvelu, nakonec prohráli. A to jak v turnaji, tak nakonec i ve velice těsném 7 on 7 “Rakousko proti zbytku světa”. A v SSF4AE se nejednalo o zvlášť žádný větší rozdíl — kvalita rakouských hráčů, kteří se hře velice aktivně věnují, byla evidentní na první pohled.

Turnaj byl takový, jaký by měl být — kompetitivní, přátelský a zároveň naplněn nadšením, jak to jen šlo. Nadšení se explozivně šířilo celými prostory a žádný z hráčů/diváků nebyl ponechán chladným a ani ti s nejslanějšími tvářemi je neměli slané příliš dlouho. Prostředí bylo příliš pozitivní na to, aby se odehrávalo něco takového.

Ale dost řečí — jak vlastně celý turnaj dopadnul?

SSF4AEv2012 (38 hráčů):
1. Polix (Abel)
2. Mave (Balrog)
3. Ultima (Chun-Li)
7. prk` (Gen)
13. Melichor (Juri)

UMVC3 (21 hráčů):
1. King_Rasta (Firebrand/Dormammu/Shuma-Gorath)
2. Chargi (Wolverine/Spencer/Sentinel|others)
3. hlcws (Trish/Wesker/Strider|others)

13. VR-Fist (Magneto/Doctor Doom/Vergil)

KOF13:
1. Dracula (Mr. Karate/Ryo/Iori|others)
2. Roger (Kyo/Athena/Iori)
3. Rele (King/Benimaru/EX Kyo)

Injustice:

1. Jokey77
2. Anbicion
3. MK_AL

Vedlejší:

GGXXAC+R:
1. president (Anji)
2. King_Rasta (Faust/A.B.A.)
3. Hiryu (Testament)

UMVC3 7on7:
1. Team Austria (Rele, Chargi, King_Rasta, Tschukken, Owner, Nino, JJoker)
2. Team World (Struc, hlcws, Phoenixman, Dracula, VR-Fist, Kossak, Hiryu)

Pro fotky navštivte http://www.gosuland.org.

Čeští hráči sepisují své pocity z turnaje na fóru ZDE.

A závěrem videa: