vffc

Během tohoto měsíce v Japonsku vyjde nový Virtua Fighter. A co víc, na jeho vývoji se osobně podílel sám velký Yu Suzuki. Že nevěříte? Měli byste.

Je tu ale pár drobných problémů. Virtua Fighter FeverCombo není očekávaným VF6. A nevychází ani na arkády, ani na konzole. A vlastně to ani není bojovka.

Je to hra pro iOS/Android smartphony a je to pseudokaretní hra ve stylu Tekken Card Tournament. Hráč si vybere postavu a následně “zlepšuje její Kung-fu”, čímž si odemyká nové karty. Z nich si pak sestavuje balíček, se kterým hraje. Karty se dají sestavovat do “komb”, údajně podle obdobné logiky, jako ve skutečném Virtua Fighteru.

vffc-1

Hra má i akční vložky, kdy hráč musí stisknout určitou sekvenci tlačítek ve správném pořadí. Pokud to zvládne, může získat další herní předměty.

Hra vychází za podpory Segy a jejím úkolem je představit Virtua Fighter nové generaci hráčů. Pokud se vám tahle strategie zdá podivná, neměla by. Podobnou hru vydalo už i Namco v podobě výše zmíněného Tekken Card Tournamentu. Capcom má na svém kontě hned několik takovýhto her.