twitch

Twitch se před časem rozhodl zaměřit se na podporu bojovek a bojovkářské herní scény — ale rozhod se na to jít po svém. Nedočkáme se tedy žádných cen do turnajů ani sponzorovaných hráčů. Místo toho bude streamovací gigant na různé velké akce vysílat špičkové, leč nesponzorované hráče, kteří by se tam jinak nedostali. Od toho si slibuje zajímavější turnaje, atraktivnější i pro diváky, kteří budou chtít vidět zápasy mezi profláklými bijci a méně známými, leč neméně kvalitními vyzivateli.

V nedávné anketě se rozhodovalo o tom, kteří 3 japonští hráči (z 6 možných) pojedou na CEO 2014. Ty, kteří v anketě “prohráli”, ale Twitch neopustí — a místo na CEO je pošle na Evo.

Díky tomu se můžeme na letošním EVO turnaji těšit na Acqua (nejlepší japonská AE Cammy), KoujiKOGa (nejlepší AE Hawk v Japonsku, hráč proslulý doslova něuvěřitelnou schopností číst hru svého soupeře) a Yossan (nejlepší japonská AE Juri).

Naopak na CEO 2014 uvidíme Nishikina (nejlepší japonský AE Blanka), Akimoa (nejlepší japonský AE Honda a nejlepší USF4 Elena) a Dunhilla (nejlspší japonský AE Dee Jay a Sakura, teď nejlepší Gen v Japonsku).