Pro začátek si udělejme jasno v jednom: King of Iron Fist Tournament je oficiální Tekken turnaj s vlastními kvalifikacemi. Takovej Capcom Cup pro Tekken, zjednodušeně. Evropa letos dostala tři kvalifikační turnaje, jejichž vítězové (za předpokladu že splní podmínky — tedy že jim už bylo 18 let a jsou občany některé evropské země) poletí do Japonska na prosincové finále.

Konkrétně se kvalifikace hraje na následujících akcích:

16. října— Warsaw Games Week, Varšava, Polsko

28. října— Paris Games Week, Paříž, Francie

listopad— Londýn, Velká Británie (přesné datum i místo budou upřesněny dodatečně)

Finále samotné proběhne 10. prosince v Tokiu a na vítěze tam čekají 3 milióny Yenů (cca 700 000 korun). Druhé místo si pak odnese 1,5 mililónu yenů (cca 350 000 korun) a třetí 500 000 yenů (cca 120 000 korun). A pak že se bojovky nevyplatí…

Tenhle turnaj má ale několik “ale”.

Tak pro začátek, hraje se v Tekken 7 “arcade” verzi, nikoli v Tekken 7: Fated Retribution, která vyjde začítkem příštího roku na konzole (a která se hrála například i na letošním EVO… nebo kterou Namco propaguje v sérii turnajů v severských zemích).

Další věc, Namco vítězům zaplatí cestu do Japonska a ubytování. Nic víc. Jídlo, lokální cestovní náklady… nic.

Třetí věc je, že oznámit kvalifikaci 10 dní před začátkem turnaje (tedy prvního z těch tří) je celkem hardcore, už jenom protože Polsko je pro spoustu lidí nejbližší, nejlevnější a často i jediná alternativa, jak se o kvalifikaci pokusit.

Čtvrtá věc je, že Evropa má finále v Japonsku. Jako vážně. Protože Amerika ho má v USA. Nevím, jestli to mám brát jakože “huj” nebo “fuj”, ale zatímco Američani (kde hra ještě nevyšla) budou hrát o ceny pro vítěze proti jinejm Američanům, tři kvalifikovaní Evropani (kde hra taky ještě nevyšla) budou bojovat proti Japoncům a Korejcům (kde je hra už 2 roky venku). Takže podle mě je to spíš fuj…