SFV se ještě ani nevzpamatoval z fiaska s updatem net code a už má v hráčské komunitě zaděláno na další výstavní průser. Tentokrát ve spojitosti s tím, co měl být mistrovský tah PR oddělení – tedy s účastí téhle hry na olympiádě.

A přitom to začalo tak nevinně… pravidly.

Některá z nich znějí nevinně – jako třeba to, že na seznamu zakázaných arén je i klasický “Grid”. To by člověk ještě pochopil (je to nejnudnější aréna, žejo), nebýt toho že jiné, normálně zakázané zjevně vadit nebudou. To je ale jen začátek.

Další zajímavosti je, že kvalifikace začínají online částí, které se hrají po regionech (což například v USA mezi pobřežími bude docela sranda, s netcodem který hra má). Až na to že pokud budete mít dobrý důvod proč nemůžete hrát se svým, regionem ze svého regionu (třeba protože jste Brit na služebce v Německu… nebo třeba v Austrálii), jde si z tohoto pravidla vyřídit výjimku. A to ještě nemluvím o tom, že tyhle regiony jsou poměrně dost laxně nastavené. Kanada vs Mexiko? Žádný problém. Přinejmenším v představách organizátorů. rw

A mimochodem, kvalita připojení není pravidly ošetřena. Včetně možnosti hrát přes wifi.

Ale ani to není všechno. Napadlo by vás, že online část bude single elimination? Mě ne, ale autory pravidel zjevně ano. Navíc se objevily spekulace o tom, že navíc bude i FT1, i když to jsem v pravidlech nenašel. Bohužel stejně jako to, first-to kolik se hraje, ale možná jsem to jen přehlédl.

Zajímavá jsou ale i pravidla pro offline kvalifikaci. Ta totiž bude sice offline, ale bude se hrát přes LAN (ne že by SFV něco takového umožňoval, ale to už je vysloveně jen perlička).

Popravdě řečeno nevím, co si o tomhle všem mám myslet. Na jednu stranu je mi jasné, že FGC hráči nejsou cílovou skupinou tohoto PR tahu. Na druhou stranu, naštvat svoji core komunitu asi nechcete, ne? Navíc takovýmihle zbytečnostmi.

Nemluvě o tom, že nikomu z výš uvedených nepomůže, pokud se do národních týmu kvalifikují neznámí – ale klidně i neschopní – hráči, kteří se do něj dostali spíš díky svému otřesnému připojení než díky svým schopnostem.

Jak říkám – nevím, co si o tomhle všem myslet. Ale sledovat další vývoj – jak ze strany Capcomu a organizátorů, tak i ze strany opět naštvané komunity – bude nejspíš docela zajímavá zkušenost.