Možná jste si všimli, že TOOLASSISTED před pár dny vypustil mod, který drasticky redukuje dobu načítání zápasu v SFV. Jeho instalace je při tom extrémně jednoduchá — stačí si soubor nahrát do příslušné složky a je to.

Samozřejmě čekání na spoluhráče bez tohoto modu (konkrétně na PS4 hráče, protože PC vs PC je podle všeho o něco rychlejší i když má tento mod nainstalovaný jen jeden hráč) to nijak neurychlí, ale například ztráta času při načítání practice mezi zápasy je tímhle způsobem minimalizovaná. Nemluvě o hrách proti lidem, kteří ho také mají.

Bez zajímavosti ani není to, jak celá tahle sranda funguje. Ve skutečnosti totiž samotný loading nijak neurychluje — on je totiž v SFV skutečně bleskový sám o sobě. Problém je v tom, že se odehrává až během “bílého záblesku”, kterému předchází dlouhá doba dívání se na postavy, za nimiž se otáčí zeměkoule. Přičemž doba tohoto “výhledu” je hrou jasně daná. Počtem framů, konkrétně. A celý tenhle mod pak spočívá v tom, že během téhle obrazovky zvedne FPS ze 60 na nějakých 255.

No a známý japonský hráč galtu (v tuhle chvíli asi nejlepší Bison na světě) udělal srovnávací video, jak moc času použitím tohoto modu ušetříte. A je to… děsivé.