UPDATE: Nové informace o Thaiské aréně (najdete je na konci článku).

Včerejší vypnutí serverů nám nadělilo nový obsah. Sice jím bohužel není očekávaný update CFN, online a ballance patch, ale alespoň pár pěkných kostýmů se tu najde.

Šestici kostýmů jsem už odprezentoval v jiné novince, nicméně slušelo by se dodat, že kromě nich jsme se dočkali i CPT obsahu.

Ten zahrnuje jednak již předvedený kostým pro Ryua, ale kromě něj i nový kostým pro Kena (viz záhlaví nocinky), CPT arénu amodro-modrou barvu pro všechny postavy. A časem i speciální kostým, který navrhne vítěz posledního Capcom Cupu, tedy Nuckle Du (mimochodem, Capcom už v PSStoru “leaknul”, že tento kostým bude pro Guila). A jako bonus vám odemkne speciální “daily targets” ve hře, které vám vydělají nějaké ty FM.

Ale asi by se slušelo vysvětlit, jak je to s tou arénou co je a zase není, že?

Nejspíš jste si už zvládli domyslet, že řeč je o nové (thajské) aréně, která byla součástí patche. Ano — byla. Už není. Pár hodin po vydání totiž byla stažena a aktuálně je nedostupná.

O důvodech se můžeme jen dohadovat, ale podle kolujících zvěstí je důvodem zjevně islámem inspirovaná hudba, která v buddhistickém chrámu opravdu nemá co dělat.

Ostatně, posuďte sami:

UPDATE: Hráčům se podařilo identifikovat slova na pozadí i danou část hudby. Jedná se opravdu o islámskou modlitbu z koránu.

Hlas na pozadí napřed řekne “allahuakrbar” (Bůh je velký) a pak “bismillahi rahmani raheem” (ve jménu Boha milosrdného a slitovného), což pak ještě jednou zopakuje. Pak následuje “qul huwwallahu ahad” (je jen jediný Bůh) a pak dvakrát zopakuje “allahussamad” (Bůh je věčný).