Pokud se pamatujete na nedávnou SFV betu, která představila plánovaná vylepšní CFN, online hraní i ballance patch, tak se nejspíš těšíte, až se všechny tyhle věci stanou koncem měsíce součástí hry jako takové. Nebo se možná těšíte na další (třetí) DLC postavu, co by měla vyjít rovněž koncem tohoto měsíce. Jenže pokud je něco z výše uvedeného váš případ, pak nejspíš budete zklamaní.

Capcom prohlásil, že beta byla velmi úspěšná a že data z ní jim umožnily dál vylepšit online. Jenže v tom je háček… Tato vylepšení je taky potřeba otestovat, než je vydají do ostrího provozu.

Jasně, to dává smysl. Horší je to už s tím, že balíček obsahující ballance batch i novou postavu je psaný už pro novou CFN. Těžko říct, co přesně to znamená, ale nejspíš se kromě online spojení a nových funkcí mění i systém distribuce updatů jako takových nebo něco takového. Ať už je to tím nebo ne, výsledek je stejný: Oba výše uvedené updaty se odkládají do doby, než bude zprovozněná nová CFN.

A to bude až po další (veřejné) betě. Kdy proběhne se zatím neví, ani jak dlouho bude Capcomu trvat data z ní vyhodnotit a příslušným způsobem CFN odladit. Dá se ale předpokládat, že se ostrého provozu se nedočkáme dřív než koncem května, možná i později. Tomu nasvědčuje ostatně i prohlášení, že “datum konání bety bude upřesněno v následujících týdnech”.

Pokud jde o betu samotnou, ta bude opět veřejně přístupná pro všechny uživatele Steamu — a to (opět) včetně hráčů, kteří SFV nevlastní. Stejně jako minule v ní budou volně dostupné všechny DLC postavy, tentokrát dokonce včetně té nové, dosud neoznámené.