tekken_paul

Evolution je aktuálně největší a nejprestižnější bojovkářský turnaj na světě. Jeho letošní ročník se odehraje 11. — 13. července v Las Vegas v Americe a na pořadu dne tam bude celá řada her… Včetně Tekken Tag Tournament 2, který bude jediným zástupcem 3D bojovek mezi oficiálními tituly.

A Namco Bandai, společnost za TTT2 zodpovědná, si toho je dobře vědomá. A chce na sebe (a vou hru) patřičně upozornit, pro což zvolila velmi přímočarý postup: ceny pro vítěze bude dotovat částkou 5.000 dolarů (cca 100.000,- Kč), od čehož si slibuje zvýšený zájem zejména mezi top level hráči — a tím i lepší prezentaci.

Zajímavé je, že v TTT2 se původně oficiální turnaj vůbec hrát neměl. Celá série totiž letos slaví 20. výročí od svého vzniku a organizátoři EVA se obávali, že v době konání turnaje už nebude TTT2 aktuální. To by ale pro ně znamenalo buď zrušit již oznámený turnaj a nahradit ho jiným; nebo hrát turnaj ve hře, která již není aktuální. Nakonec ale všechno dobře dopadlo: díky úsilí komunity se Namco stalo hlavním spoznorem Evo2014 a TTT2 se na seznamu oficiálních her dodatečně přece jen objevil.