kayane

Zdá se, že začátek letošního roku je ve znamení velkých změn ve sponzoringu hráčů bojovek. Nedávno přestoupili hráči Xian a Gackt do Team Razor a teď oznámila jedna z nejlepších ženských hráček Street Fighteru a Soul Caliburu, Francouzka Marie-Laure “Kayane” Norindr, že bude hrát za eSport tým společnosti Red Bull.

Kayane je prvním Francouzem, kterěho Red Bull v oblasti eSportů angažoval a podle slibů této sličné hráčky jí nová smlouva umožní spustit celou řadu nových projektů. Zatím odhalila jeden z nich — její sponzor zaplatí pravidelné Kayane Sessions, což budou organizovaná přátelská stekání až pro 150 hráčů různých bojovek z celé Francie. Do teď se tyto akce organizovaly pouze v Paříži.

Kayane je zapsaná v Guinessově knize rekordů jako “první ženská mistrině světa ve Street Fighteru 4” (toho dosáhla ve speciálním ženském turnaji na EVO2010); jako “Nejúspěšnější žena, co se týče umístění na bojovkářských turnajích” a jako “Nejúspěšnější ženskou hráčku Soul Caliburu”. Dostalo se jí i řady dalších ocenění, například časopis Forbes ji označil jako “nejúspěšnější ženskou hráčku bojovek 21. století”.

Kayane je velmi aktivní ve francouzské SC a SF komunitě, kde organizuje různé akce a setkání. Kromě toho byla spolu s francouzským SC šampionem Scudem i oficiální tváří reklamy na Soul Calibur 5 ve Francii.

kayane_scv

Kayane a Scud v oficiální francouzské SC5 reklamě

zdroj: Kayane.fr