Možná si ještě pamatujete únorový článek o špatných prodejích SFV. Nebo si možná pamatujete na velké diskuse kolem toho, že Capcom prodal za první jeden a půl měsíce 1,4 kopií SFV tam, kde plánoval prodat minimálně 2 milióny. No a teď tu máme nová čísla.

Ptáte se, jak to vypadá? Špatně. Dokonce ještě hůř, než byste čekali.

Zatímco na turnajích láme účast v téhle bojovce jeden rekord za druhým (5065 hráčů na EVO 2016 mluví samo za sebe), prodeje jdou od mála k ještě míň.

Od dubna do září tohoto roku se totiž podle všeho prodalo méně než 100 000 kopií téhle hry. Přesné číslo nikdo neví, jisté je jen jedno: výroční zpráva v květnu uváděla 1,4 miliónu prodaných kopií.

Přehled “hitů” Capcomu zahrnující všechny tituly s více než miliónem prodaných kopií za období končící 30. zářím 2016 uvádí stejnou hodnotu.

Tohle číslo dělá ze SFV 46. nejprodávanější hru v historii Capcomu. To na první pohled nevypadá nejhůř, ale je potřeba si uvědomit, že firma měla s tímto titulem velké plány.

Jenže SFII je 3. nejprodávanější hra Capcomu, SFII Turbo 9., SF4 je 12. a tak dále. Celkem 7 různých Street Fighter titulů má aktuálně lepší prodeje než SFV.

Pokud jsou tahle čísla pravdivá, je to zlé. Druhá možnost je, že Capcom sám podhodnocuje svoje vlastní prodeje a dělá si tak negativní reklamu… Což by mě ani moc nepřekvapilo.