Ikebukuro Sarah je v Japonsku něco jako místní legenda. Je považovaný za nejstaršího aktivního bojovkářského progamera — a aby taky ne, když o víkendu oslavil 50. narozeniny. Při tom se i ve svém věku drží mezi špičkou hned v několika hrách.

Jeho hlavím “titulem” je ale Virtua Fighter. V dobách největši slávy téhle série (tedy VF1 a 2, které se v Japonsku hrály ve své době víc než jakákoli jiná hra včetně nebojovek) to dokonce doáhl až na titul Tetsujina. Ten získat vyžadovalo být uznávaný hráč — natolik, aby pro vás Sega uspořádala speciální event — Iron battle. V té jste nastoupili proti rovné stopce top level hráčů a s každýmn odehráli právě jednu hru. A pokud jste neporháli víc než deset z nich, stal se z vás Tetsujin. Ale jakmile jste prohráli 11. zápas, byl konec…

Ten titul za celou dobu dokázalo získat jen 6 lidí: Shinjuku Jacky, Kyasao, Bunbun-Maru, Kashiwa Jeffry, K.K. Yukikaze a právě Ikebukuro Sarah. Tem VF miloval tak, že kvůli němu (a hodinách strávených hranim na arkádách) přišel o práci, zmeškal svatbu a nebyl u porodu svého dítěte.

No a k jeho 50. narozenimám mu v Japonsku uspořádali opakování téhle výzvy. 100 hráčů proti jednomu, legendární arkáda Mikado Arcade a Ikebukuro Sarah v hlavní roli.
 
https://www.youtube.com/watch?v=ZH46-BSlo6I
 
https://www.youtube.com/watch?v=tCHJs5NCG-Q
 
Nakonec Ikeburo Sarah vyhrál “jen” 71 her ze 100, ale v tomto případě o výsledek tak úplně nešlo 🙂