harada1

Příští víken se v Tokiu uskuteční speciální festival, věnovaný výhradně VF a jeho 20. narozeninám. To nám již Sega prozradila na svých stránkách věnovaný právě 20. výročí VF.

Co ale nebylo součástí oficiálního oznámení byla totožnost speciálního hosta, který se celé akce zúčastní. Jeho jméno ale Sega vyzradila hned vzápětí, v rámci speciálního díllu japonské herní Denjin Getcha! show věnovamého narozenimám VF.

A kdo že to bude?


Inu, nikdo menší než Katsuhiro Harada, který pracuje pro Namco jako šéfuje vývoje Tekken her.

Okamžitě se samozřejmě objevily spekulace ohledně toho, proč by si Sega chtěla pozvat na festival Virtua Fightera člověka, který je přímo zodpovědný za sérii, která je pro VF největší konkurencí. Nejvíc se v této souvislosti spekuluje o možné přípravě crosoveru VF a Tekkenu, o kterém se mluvilo už někdy před šesti lety, v době po vydání VF5. Tehy ale z plánu nakonec sešlo, údajně kvůli “nekompatibilitě obou herních konceptů” (šlo o to, že VF se ovládá 3 tlačítky, z nichž jedno slouží k blokování; zatímco Tekken se ovládá 4 a blokuje se držením šipky dozadu). Že by se od té doby něco změnilo?


Nicméně možná existuje i prozaičtější vysvětlení: není totiž žádným tajemstvím, že Daichi Katagiri (šéf vývoje VF; v Seze zastává stejnou pozici, jako Harada v Namcu) a Harada se navzájem celá léta velmi obdivují a jsou dobrými přáteli.

A jaká že je pravda? Inu, to se dozvíme už příští víkend.

zdroj: vf.CZA